Görme Engelliler

Bakanlığımız Heyeti Avrupa Yükseköğretim Alanı Bakanlar Konferansı´na Katıldı.

Bologna Süreci, tüm Avrupa ülkelerinin ve paydaşlarının destekleriyle bir Avrupa Yükseköğretim Alanı (EHEA) inşa edilmesini sağlamıştır

Bologna Süreci, tüm Avrupa ülkelerinin ve paydaşlarının destekleriyle bir Avrupa Yükseköğretim Alanı (EHEA) inşa edilmesini sağlamıştır. Eğitim ve öğretimde mükemmele ulaşmak, herkesin eşit koşullarda eğitime erişimini sağlamak ve öğrenim ve araştırmayı iç içe geçirmek amacıyla oluşturulan bu alan aynı zamanda; öğrencilerin, eğitmenlerin ve araştırmacıların çağımızın yeni zorluklarıyla mücadele edebilmesi için tüm imkânların seferber edildiği de bir platformdur.

Gerçekleştirilen EHEA Bakanlar Konferansı´nda, EHEA kapsamında gelecek on yıl için belirlenen ortak hedefler tanımlandı. Yükseköğretimin temelinde yer alan temalar üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Konferans kapsamında bulunan “Bologna Politika Forumu”nda farklı ülkelerden katılımcılar bir araya gelerek bilgi ve tecrübelerini paylaştı. Bununla birlikte Konferans vesilesiyle Paris´te bulunan Bakanlık heyetimiz, 1416 sayılı kanun kapsamında Fransa´ya gönderilen öğrenciler ile de bir araya gelerek istişarelerde bulundu.


Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin

  Beğen | 11  kişi beğendi